Çevre Mühendisi Yılmaz, “2050 yılında Dünya nüfusunun 9 milyar olması bekleniyor”
  • n50haber
  • Genel
  • Çevre Mühendisi Yılmaz, “2050 yılında Dünya nüfusunun 9 milyar olması bekleniyor”

Çevre Mühendisi Yılmaz, “2050 yılında Dünya nüfusunun 9 milyar olması bekleniyor”

ABONE OL
27 Mayıs 2022 11:10
Çevre Mühendisi Yılmaz, “2050 yılında Dünya nüfusunun 9 milyar olması bekleniyor”
0

BEĞENDİM

ABONE OL
öne çıkan görsel altı reklam alanı
satır solu reklam alanı 300x250
mobil reklam alanı

Zeytinburnu Belediyesi AKDEM’in düzenlediği Çarşamba Seminerleri’nde bu hafta; “Doğal Kaynakların Verimli Kullanılması ve Atık Miktarının Azaltılması” konusu ele alındı. Yüksek Çevre Mühendisi Elif Morina Yılmaz, “2050 yılında Dünya nüfusunun 9 milyara ulaşması ön görülüyor. Bu sebeple kaynakların verimli kullanılması hayati önem taşıyor” dedi.

paragraf sonrası reklam alanı

İstanbul Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Yüksek Çevre Mühendisi Elif Morina Yılmaz AKDEM Çarşamba Seminerleri’nin konuğu oldu. Yılmaz AKDEM üyelerine; israfın önlenmesi, doğal kaynakların verimli kullanılması ve atık miktarının azaltılması hakkında açıklamalarda bulundu. Elif Morina Yılmaz, tarihi geçen ya da bozulan ilaç atıklarının kesinlikle çöpe atılmamasını, eczanelere teslim edilerek özel tesislerde bertaraf edilmesi gerektiğinin de altını çizdi.

Yüksek Çevre Mühendisi Elif Morina Yılmaz insan kaynaklı çevre sorunlarından bahsederken sanayi devrimiyle nüfusta büyük artış yaşandığını söyledi. Yılmaz, “Ne yazık ki doğal kaynakları hızlı bir şekilde tüketiyoruz. Kente göç ile birlikte yapılan istatistiklerde Türkiye’de her beş kişiden biri İstanbul’da yaşıyor. 2050’de dünya nüfusunun 9 milyara ulaşması ön görülüyor. Bu sebeple kaynakların verimli kullanılması hayati önem taşıyor. Türkiye’de günde toplam 80 bin ton evsel atığın oluştuğunu bunun 18 bin tonluk kısmının ise İstanbul’da çıktığının altını çizen Yılmaz istatistiksel bilgiler de verdi. “Atıkların kaynağında ayrıştırılması çok önemlidir. Evsel atıkların %20’si plastik, %10’u kâğıt, %4’ü cam, %2’si ise metalden oluşuyor. Yenilen gıdanın ambalajından kişi sorumludur. Hanelerde poşetler ücretli değilken kişi başı yılda 440 poşet kullanıyordu. Poşetin ömrü 15 dakika. Alışverişlerde bez çanta kullanılmasını tavsiye ediyorum.”

paragraf sonrası reklam alanı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Kaynak: İhlas Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

reklam alanı13
reklam alanı 14

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

n50 İhbar Hattı