TBMM Başkanı Şentop: “Öğrencilerimiz şimdi kritik aşama, yani tercih aşamasındalar, başarılar diliyorum”
  • n50haber
  • Genel
  • TBMM Başkanı Şentop: “Öğrencilerimiz şimdi kritik aşama, yani tercih aşamasındalar, başarılar diliyorum”

TBMM Başkanı Şentop: “Öğrencilerimiz şimdi kritik aşama, yani tercih aşamasındalar, başarılar diliyorum”

ABONE OL
30 Temmuz 2022 19:35
TBMM Başkanı Şentop: “Öğrencilerimiz şimdi kritik aşama, yani tercih aşamasındalar, başarılar diliyorum”
0

BEĞENDİM

ABONE OL
öne çıkan görsel altı reklam alanı
satır solu reklam alanı 300x250
mobil reklam alanı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, ’Önce Öğrenci’ adlı programında konuşma yaparak, “Yoğun bir şekilde sınavlara hazırlandılar ve sınavlar bitti. Şimdi artık çok önemli, kritik bir aşama yani tercih aşaması. Herkese gönlündeki yerin, arzu ettiği, hayal ettiği yerin nasip olmasını Allah’tan diliyorum. Başarılar diliyorum tüm gençlerimize” dedi.

paragraf sonrası reklam alanı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Bahçelievler Belediyesi’nin düzenlediği ’Önce Öğrenci’ isimli Üniversite Tercih Destek programına katıldı. Programa Şentop’un yanı sıra AK Parti İstanbul Milletvekili Rümeysa Kadak, Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır ve öğrenciler de katıldı. Düzenlenen programda öğrencilere tercihleri ve gelecekleri hakkında deneyimlerini aktaran Şentop, daha sonra basın mensuplarına programa ilişkin açıklama yaptı.

“Öğrencilerimiz şimdi kritik aşama, yani tercih aşamasındalar, başarılar diliyorum”

’Önce Öğrenci’ programında konuşma yapan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki en genç milletvekilimiz Rümeysa Kadak, aynı zamanda bizim Başkanlık Divanımızın da üyesi. Geçen yıl da ben bu etkinliğe katılmıştım, bu yıl da burada gençlerimizin daha çok önemli bir aşaması var. Program üniversite tercihi ile ilgili öğrencilerin fikirlerinin oluşmasına katkıda bulunmak için düzenleniyor. Ben katılmıştım, yine katıldım. Aslen ben hukukçuyum, dolayısıyla hukukla ilgili kendi hayatımdan bazı örnekler vermek suretiyle ile meslekle ilgili kendilerine fikir vermeye çalıştım. Ben bütün programların faydalı olacağına inanıyorum, zor bir süreç, liseyi bitirdi gençlerimiz. Yoğun bir şekilde sınavlara hazırlandılar ve sınavlar bitti. Şimdi artık çok önemli, kritik bir aşama yani tercih aşaması. Herkese gönlündeki yerin, arzu ettiği, hayal ettiği yerin nasip olmasını Allah’tan diliyorum. Başarılar diliyorum tüm gençlerimize. Çok önemli bir aşama, önümüzdeki yılların birçok alandaki öğrencilerini, akademisyenlerini, meslek erbaplarını buradaki gençler arasından göreceğiz” şeklinde konuştu.

3. paragraf sonrası reklam alanı

“Gençlerimizin durumunu anlamak zorundayız”

paragraf sonrası reklam alanı

Programda gençler için bir şeyler yapmaya gayret ettiklerini söyleyen Bahçelievler Belediye Başkanı Bahadır ise, “Sizler için bu önemli. Biz gençlikle olan her şeyde yanında olmaya gayret ediyoruz. Geçenlerde Polonya’ya gittik biz, Birleşmiş Milletler’in orada Urban forumu vardı, gerçekten orada olmamız gerekiyor. Dünyanın her yerinde olmamız gerekiyor. Her zaman şunu söylüyorum, gençlerimizin durumunu anlamak zorundayız. Empati yapıyoruz ama gerçekten hissetmek lazım” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Kaynak: İhlas Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

reklam alanı13
reklam alanı 14

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

n50 İhbar Hattı