’Yeni Nesil, Geleneksel Çocuk Oyunlarını Öğreniyor’

’Yeni Nesil, Geleneksel Çocuk Oyunlarını Öğreniyor’

ABONE OL
27 Mayıs 2022 18:25
’Yeni Nesil, Geleneksel Çocuk Oyunlarını Öğreniyor’
0

BEĞENDİM

ABONE OL
öne çıkan görsel altı reklam alanı
satır solu reklam alanı 300x250
mobil reklam alanı

Türkeli ilçesinde, başlatılan “Yeni Nesil Geleneksel Çocuk Oyunlarını Öğreniyor” isimli sosyal sorumluluk projesi tamamlandı.

paragraf sonrası reklam alanı

Sinop Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Proje Koordinatörlüğü tarafından kabul edilen ve Öğretim Görevlisi Sevgi Çağaltay Kayaoğlu’nun yürütücülüğündeki “Yeni Nesil Geleneksel Çocuk Oyunlarını Öğreniyor” isimli sosyal sorumluluk projesi tamamlandı.

Bu proje ile, Türkeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ilkokullarda okuyan öğrencilerin teknoloji bağımlılığının zararları konusunda bilgilendirmek ve geleneksel çocuk oyunlarını öğrenmesini ve oynamasını sağlayarak teknolojik cihazlar ile geçirdikleri süreyi azaltma amaçlandı.

Türkeli Meslek Yüksekokulu, Türkeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Türkeli Gençlik Merkezi ve Türkeli İlçe Sağlık Müdürlüğü iş birliği ile gerçekleştirilen proje kapsamında yapılan etkinlikler, Cumhuriyet İlkokulu, Atatürk İlkokulu, Helaldı İlkokulu ve Akçabük İlkokulu’nda gerçekleştirildi.

3. paragraf sonrası reklam alanı

Türkeli İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından davranışsal bağımlılığın zararlarının anlatıldığı eğitimin verilmesiyle başlayan proje etkinlikleri, geleneksel çocuk oyunlarının oynanması ile devam etti.

paragraf sonrası reklam alanı

Proje kapsamında yapılan etkinliklerde Türkeli Meslek Yüksekokulu Evde Hasta Bakım Programı öğrencilerinin rehberliğinde halat çekme, ip atlama, yağ satarım, ok atma, matrak, satranç, mendil kapmaca, köşe kapmaca, mangala, yakan top, dokuztaş, seksek, çuval yarışı vb. geleneksel oyunlar oynandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Kaynak: İhlas Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

reklam alanı13
reklam alanı 14

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

n50 İhbar Hattı