ULUKOZA girişimcilerinden astım hastalarına özel yatak

ULUKOZA girişimcilerinden astım hastalarına özel yatak

ABONE OL
26 Mayıs 2023 10:02
ULUKOZA girişimcilerinden astım hastalarına özel yatak
0

BEĞENDİM

ABONE OL
öne çıkan görsel altı reklam alanı
satır solu reklam alanı 300x250
mobil reklam alanı

ULUKOZA girişimcileri, özel olarak geliştirdikleri yatakla astım hastalarını hijyenik verahat bir uyku ortamına kavuşturmayı hedefliyor.

paragraf sonrası reklam alanı

TÜBİTAK 1512 Girişimcilik Destek Programı’ndan (BİGG) destek almaya hak kazanan Bursa Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin markası ULUKOZA’nın girişimcileri Moldia Biyoteknoloji kurucu ortakları Ecem Efendi Erdem ve Emre Ufuk Erdem, astım hastaları için özel yatak üretecek. Yatakta kullanılacak mikrofluidik chip dünyada ilk olma özelliği taşırken, geliştirilen proje yatak sektörü ve biyoteknolojiyi bir araya getirecek.

Yatak sektöründe aileden gelen deneyim ve yol göstericilik ile Emre Ufuk Erdem’in mühendislik yaptığını ve kendisinin de güncel çalışmalarında mite’lar ve mikro organizmalar üzerine projeler yürüttüğünü belirten ULUKOZA Girişimcisi Uzman Moleküler BiyologEcem Efendi Erdem, “Geliştireceğimiz mikrofluidik chip ile özellikle astım hastalarına hizmet etmek istiyoruz. Ülkemizde yaklaşık 3,5 milyon kişi astım hastası ve bu sayı, her geçen gün artıyor. Solunum yolu rahatsızlıklarında hijyen, en üst seviyede olmak zorunda. Araştırmalarda ‘mite’ ve mikroorganizmaların en fazla olduğu alanların başında yataklar geliyor. Kullanım süresine göre ortalama bir yatakta 100.000 ile 200.000 arasında mite barınabilmektedir. Günde en az 4 saatimizi geçirdiğimiz yataklar, projemizle birlikte daha temiz ve sağlıklı olacak. Proje yatağımız dışında normal kullanım için de tescilli markamız WhisBett altında yatak üretimi yapacağız ve bu yataklarımız da inovatif ve sürdürülebilir olacak. Kaliteden asla ödün vermeden üretilecek yataklarımız için sektörün önde gelen tedarikçileri ile çalışıyoruz. Geliştirilmeye açık projemiz için 5 yıllık yol haritası belirledik” dedi.

Emre Ufuk Erdem de projelerinde Bursa Uludağ TTO ve ULUKOZA ekibinin çok büyük katkılarının olduğunu belirterek, “Özellikle TÜBİTAK süreci, çok kolay ilerleyen bir süreç değil ama hep birlikte çok ciddi bir çalışma yürüterek başarıya ulaştık. Mentor desteği, verilen eğitimler projenin kabul edilmesinde etkili oldu. Çok net gördük ki girişimciler, fikirlerine âşık olmamalı. Bursa Uludağ TTO da, projenizin geçmesi için uğraşıyor. Geliştirilmeye açık olmak zorundasınız. Ürünü ticarileştirme, patent sahibi olma gibi çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlerleyen dönemde kişiselleştirilmiş değil, kişiye özel yatak üretimi yapmak istiyoruz. Ülkemiz, yatak sektöründe dünyada önemli bir konumda ve bu da projemizin başarıya ulaşmasında önemli bir katkı sağlayacak. 5 yılın sonunda 10 milyon euro ihracat yapacak kapasiteye gelmiş olmayı öngörüyoruz” ifadelerini kullandı.

3. paragraf sonrası reklam alanı

paragraf sonrası reklam alanı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Kaynak: İhlas Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

reklam alanı13
reklam alanı 14

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

n50 İhbar Hattı