SUBÜ’de güz yarıyılında bin 323 öğrenci iş deneyimi kazandı

SUBÜ’de güz yarıyılında bin 323 öğrenci iş deneyimi kazandı

ABONE OL
2 Şubat 2023 16:01
SUBÜ’de güz yarıyılında bin 323 öğrenci iş deneyimi kazandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
öne çıkan görsel altı reklam alanı
satır solu reklam alanı 300x250
mobil reklam alanı

2022-2023 Akademik Yılı Güz Yarıyılı’nda toplam bin 323 SUBÜ öğrencisi +1 Eğitim Modeli çerçevesinde tam zamanlı olarak iş dünyasında yer aldı. Bahar Yarıyılı içinse firmaların öğrenci talebi süreci başladı.

paragraf sonrası reklam alanı

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) öğrencileri 2022-2023 Akademik Yılı Güz Yarıyılı’nda da +1 Eğitim Modeli çerçevesinde iş dünyasında yer aldı. Üniversitenin her eğitim düzeyindeki tüm bölüm ve programlarında uyguladığı modelle öğrenciler eğitim süreçlerinin en az bir dönemini tam zamanlı olarak iş yerinde geçiriyor ve deneyim kazanıyorlar. Böylelikle eğitimleri devam ederken kariyer planlaması yapabiliyor, devlet desteğiyle maaş alabiliyor ve mezun olmadan iş sahibi olabilme imkanına kavuşuyorlar.

Üniversiteden yapılan açıklamada Güz Yarıyılı’nda ön lisans düzeyinden bin 125, lisans düzeyinden ise 198 olmak üzere toplam bin 323 öğrencinin +1 Eğitim Modeli çerçevesinde işletmelerde mesleki eğitime katıldığı ifade edildi. Bahar Yarıyılı içinse üniversitenin Mesleki Uygulama Sistemi (MUYS) üzerinden firmalar için öğrenci talebi süreci başladı. https://muys.sabis.subu.edu.tr/ adresinden kaydını gerçekleştiren firmalar tam zamanlı öğrenci talebinde bulunabiliyor. 20 Şubat’a kadar sürecek başvurular neticesinde 2 bin 100’e yakın öğrencinin iş dünyasında yer alması bekleniyor. SUBÜ, pandemi sürecinde de modelin uygulamasını sürdürerek öğrencilerin saha deneyimi kazanmaları noktasındaki kararlılığından taviz vermemiş, süreçte 5 bin 134 öğrenci iş dünyasıyla buluşmuştu.

paragraf sonrası reklam alanı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Kaynak: İhlas Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

reklam alanı13
reklam alanı 14

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

n50 İhbar Hattı