Su israfına dikkat çektiler

Su israfına dikkat çektiler

ABONE OL
27 Mayıs 2022 12:30
Su israfına dikkat çektiler
0

BEĞENDİM

ABONE OL
öne çıkan görsel altı reklam alanı
satır solu reklam alanı 300x250
mobil reklam alanı

Oltu Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Öğrencileri tarafından su kıtlığına dikkat çekmek için broşür ve su dağıttılar.

paragraf sonrası reklam alanı

Kirletilen, israf edilen hızla su kılığına gittiğimiz bu yıllarda suyun önemine dikkat çekmek toplumda duyarlılığı artırmak için öğrenciler kolları sıvadılar.

Oltu Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Öğrencileri Oltu caddelerinde ve kalabalık mekanlarda suyun önemini anlatmak halkı bilinçlendirmek için broşür ve su dağıttılar.

Suyun temel yaşam kaynaklarından biri olarak sayıldığını dikkat çeken öğrenciler, “Zira insan vücut fonksiyonlarının tümünde suya ihtiyaç duyuluyor. Genel olarak bütün canlılarda olduğu gibi insan yaşamı için de bu denli önemli olan suyun küresel ölçekte tüketiminin her geçen gün arttığı gözlenmektedir. Bununla birlikte küresel ısınma, iklim değişikliği, olağanüstü hava olaylarının daha sık görülmeye başlanması, su kaynaklarının kirlenmesi ile birlikte temiz su kaynaklarının tükenişine şahit oluyoruz. Yapılan değerlendirmeler dünya ülkelerinin üçte birinin suya erişiminin hiç olmadığı ya da çok kısıtlı olduğunu ortaya koymaktadır. Su kaynaklarının azalmasının göç ve salgın hastalıklar gibi birçok olumsuz etkilerinin olduğu da görülmektedir” dedi.

3. paragraf sonrası reklam alanı

paragraf sonrası reklam alanı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Kaynak: İhlas Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

reklam alanı13
reklam alanı 14

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

n50 İhbar Hattı