Numan Kurtulmuş: “Öyle bir oranla Erdoğan seçilsin ki, bunların televizyonlara çıkacak yüzü kalmasın”

Numan Kurtulmuş: “Öyle bir oranla Erdoğan seçilsin ki, bunların televizyonlara çıkacak yüzü kalmasın”

ABONE OL
24 Mayıs 2023 00:00
Numan Kurtulmuş: “Öyle bir oranla Erdoğan seçilsin ki, bunların televizyonlara çıkacak yüzü kalmasın”
0

BEĞENDİM

ABONE OL
öne çıkan görsel altı reklam alanı
satır solu reklam alanı 300x250
mobil reklam alanı

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “İstanbul’da belediye başkanlığı yapmayan sözde belediye başkanı televizyonlara ‘Kılıçdaroğlu 13. cumhurbaşkanıdır’ diyor. Elindeki rakamlarda Kılıçdaroğlu’nun geriden nal topladığını biliyor. Milleti bir şekilde galeyana getirmek, seçime şaibe bulaştırmak için bunları söylüyor. Öyle bir oranla Tayyip Erdoğan seçilsin ki, bunların televizyonlara çıkacak yüzü de kalmasın” dedi.

paragraf sonrası reklam alanı

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalmasının ardından AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş da çalışmalarına hız kazandırdı. Kurtulmuş, İstanbul’un Esenler ilçesinde sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kanaat önderleri istişare toplantısına katıldı. Programa Kurtulmuş’un yanı sıra Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve ilçe protokolü de katıldı. Kurtulmuş 28 Mayıs cumhurbaşkanlığı seçimleri için salondaki katılımcılardan destek istedi.

“Bunların televizyonlara çıkacak yüzü kalmasın”

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş yaptığı konuşmada, “Herkese, bu meselenin kimin cumhurbaşkanı olacağı meselesi değil Türkiye’nin hangi istikamette yürüyeceği meselesi olduğunu hatırlatacağız. Yüzde 49.5’un üstüne sadece 0.5 değil, ne kadar alabilirsek alacağız. Rekor oyla Tayyip Erdoğan’ı cumhurbaşkanı seçeceğiz. Niye rekor oy diyorum? Adamları görüyorsunuz. Seçim akşamı sandıkların açılması bitmeden hemen algı operasyonuna giriyorlar. ‘81 ilde öndeyiz’ diyorlar. İstanbul’da belediye başkanlığı yapmayan sözde belediye başkanı televizyonlara ‘Genel başkanımız Kılıçdaroğlu 13’ncü cumhurbaşkanıdır’ diyor. O anda kendisi de biliyor. Elinde rakamlar var. O rakamlarda Kılıçdaroğlu’nun geriden nal topladığını biliyor. Milleti bir şekilde galeyana getirmek, seçime şaibe bulaştırmak için bunları söylüyor. Öyle bir oranla Tayyip Erdoğan seçilsin ki, bunların televizyonlara çıkacak yüzü de kalmasın” dedi.

3. paragraf sonrası reklam alanı

“Diktatör ikinci tura kalmaz diye yazdılar”

paragraf sonrası reklam alanı

Seçime 4 gün kaldığını hatırlatan Kurtulmuş, “4 gün içerisinde çok ciddi bir şekilde çalışmamız lazım. İkinci turda çok daha rahatız. Artık milletvekilleri seçildi. Partiler seçime girmiyor. Kampanyalar yok. Sadece 2 kişi var. Bir tarafta Dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan, diğer tarafta Sayın Kılıçdaroğlu. Birkaç tane temel farkı millete anlatacağız. Tayyip Erdoğan’a ‘diktatör’ diyorlardı. ‘Kaybetse bırakmaz’ diyorlardı. Gavurlara da yazdırdılar. Şimdi o dışarıdaki gazetelerin yöneticileri diyor ki; ‘Türkiye’de bu CHP ve müttefikleri aslında bir yankı odasında bağırmışlar. Analiz falan da yapmamışlar. Temenni de bulunmuşlar. Biz de öyle zannettik. Biz de bu koroya katıldık’. Halbuki diyor bir tanesi. ‘Diktatör ikinci tura kalmaz’. Dünyada en büyük gazetelerinden biri bunu yazdı” diye konuştu.

“Kılıçdaroğlu ertesi gün masaya elini vurarak hıncını masadan çıkardı”

14 Mayıs akşamı ve sonrasında yaşananlardan söz eden Kurtulmuş, “O akşam gördünüz. Yüzde 49,5 oy almış. Bu kadar hizmet yapmış. Kalkıp gayet olgun, gayet demokrat, gayet dingin bir şekilde ne dedi? ‘Bana oy verenlere teşekkür ederim. Oy vermeyenlerin de cumhurbaşkanıyım. Çok güzel bir demokratik yarış geride kaldı. Henüz bitmedi. Bir tur daha yapacağız. Demokrasi yarışına katkıda bulunduğunuz için bütün milletime teşekkür ediyorum. Diğer tarafta seçimlere şaibe düşürmek için 2 büyükşehir belediye başkanı tarafından yapılan operasyonlar yetmedi. Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu ertesi gün kalktı, masaya elini vurarak hıncını masadan çıkardı. Aslında bir psikiyatristin o filmi izlemesi lazım. Orada aslında şunu söylemek istiyor. ‘Ey millet, niye bana oy vermediniz?’ Kızdığı, bir şekilde hıncını çıkarmak istediği millet. Onu o şekliyle dışarıya vuruyor” şeklinde konuştu.

“İstanbul birinciliğini değil Türkiye birinciliğini Esenler alsın”

paragraf sonrası reklam alanı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Esenler’de miting yapacağını ifade eden Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Cuma günü saat 16.30’da ikinci tur seçimin en büyük mitingini Esenler’de yapacağız. Cumhurbaşkanımız Esenler Dörtyol meydanında olacak. İstiyoruz ki, o gün nasıl Atatürk Havalimanı’nda yapmış olduğumuz İstanbul mitingiyle bir tarihe imza attıysak ikinci imzayı da Dörtyol meydanında atalım. Hedefimiz yüzlerce bin insanın oraya toplandığı ve herkesin dikkatle takip ettiği bir miting olsun. Biz cumhurbaşkanlığı seçiminde İstanbul ikincisiyiz. Milletvekili seçiminde İstanbul birincisiyiz. Bu sefer İstanbul birinciliğini değil Türkiye birinciliğini Esenler alsın istiyoruz. Esenler yüzde 70’in üstünde bir oyla tarihi rekor kırsın” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Kaynak: İhlas Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

reklam alanı13
reklam alanı 14

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

n50 İhbar Hattı