NEVÜ Kapadokya Eğitim Dergisi, EBSCO veri tabanına dahil oldu

NEVÜ Kapadokya Eğitim Dergisi, EBSCO veri tabanına dahil oldu

ABONE OL
29 Mayıs 2023 19:04
NEVÜ Kapadokya Eğitim Dergisi, EBSCO veri tabanına dahil oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL
öne çıkan görsel altı reklam alanı
satır solu reklam alanı 300x250
mobil reklam alanı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Eğitim Fakültesi bünyesinde yayımlanan “Kapadokya Eğitim Dergisi (KAPED)” EBSCO Central & Eastern European Academic Source (CEEAS) veri tabanına dahil oldu.

paragraf sonrası reklam alanı

NEVÜ Eğitim Fakültesi bünyesinde 2020 yılından beri yayımlanan Kapadokya Eğitim Dergisi (KAPED), eğitim alanında yapılmış teorik ve uygulamalı özgün araştırma makalelerinin, inceleme ve derlemelerin yayınlandığı hakemli ve bilimsel bir dergi olup, yılda iki kez (Haziran ve Aralık) yayın yapmakta. 22 Eylül 2022 itibariyle DergiPark üzerinden yayın yapmaya başlayan KAPED, dizinlendiği indeks ve dahil olduğu veri tabanlarını arttırmayı hedeflemekte.

Central & Eastern European Academic Source (CEEAS), Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinde yayınlanan tam metin bilimsel dergilerin bir araştırma veri tabanıdır. Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinde yayınlanan akademik dergilerin tam metinlerini içeren bu veri tabanı, hem çok disiplinlidir hem de birçok farklı dilde yayını kapsar. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 30’un üzerinde ülkeden 660’a yakın tam metin dergiden oluşan bir koleksiyon sunar. İçerdiği konulardan bazıları eğitim, işletme, ekonomi, beşeri bilimler, tarih, uluslararası ilişkiler, hukuk, edebiyat, tıp, sosyal bilimler ve STEM şeklindedir.

Editörlüğünü Dr. Öğretim Üyesi Barış Eriçok’un ve Editör Yardımcılığını Dr. Öğretim Üyesi Solmaz Damla Gedik Altun’un yaptığı KAPED, makale kabulüne devam etmekte olup, makale göndermek için DergiPark üzerinden KAPED’e ulaşabilirsiniz.

3. paragraf sonrası reklam alanı

paragraf sonrası reklam alanı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Kaynak: İhlas Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

reklam alanı13
reklam alanı 14

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

n50 İhbar Hattı