Neşter tutan eller, müziğe de hayat veriyor

Neşter tutan eller, müziğe de hayat veriyor

ABONE OL
31 Mayıs 2022 12:05
Neşter tutan eller, müziğe de hayat veriyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL
öne çıkan görsel altı reklam alanı
satır solu reklam alanı 300x250
mobil reklam alanı

Giresun Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde kurulan müzik grubu verdiği konserler ile hem hastalara hem de sağlık çalışanlarına moral veriyor. Bünyesinde iki uzman doktor, bir tıp fakültesi öğrencisi ve güvenlik görevlisinin yanı sıra yine aynı üniversitenin müzik bölümünden akademisyen ve öğrenciler yer alıyor.

paragraf sonrası reklam alanı

Giresun Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Selahattin Vural ve Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Bilge Olgun Keleş, yoğun iş temposunun ardından yorgunluklarını müzikle attıklarını söylediler.

Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Bilge Olgun Keleş, yaptığı açıklamada “Müzik eğitimim olmadı ama eğitim hayatım boyunca öğretmenlerimin teşvikiyle bütün müzik etkinliklerin içerisinde yer aldım. Müziğin hastalar üzerinde de bir etkisi olduğu bilinen bir gerçek. Ben de bazen farkında olmadan şarkı mırıldandığımda hastanın kendisini bize yakın hissettiğini, iletişim kurmada daha rahat davrandığını görebiliyorum. Bu hastalarımıza hem moral veriyor, hem de kendilerini daha iyi hissettikleri görülüyor. Aynı zamanda ameliyat yapan ekibin de moral ve motivasyonunu sağladığını söyleyebilirim” dedi.

Müziğe olan yeteneğiyle eğitime katkı sağladığını da ifade eden Keleş, “Kadın Hekimlerin Eğitime Destek Vakfı’nın bir üyesiyim. Zaman zaman bu vakıf adına düzenlenen etkinliklerde sahne alıyorum. Buradan elde edilen gelirle okuyan meslektaşlarımızın çocuklarına destek oluyoruz. Şarkı söylemek beni mutlu ediyor ama elde edilen gelirle özellikle pandemi sürecinde hayatını kaybeden meslektaşlarımızın çocuklarına da burs sağladık, destek verdik” dedi.

3. paragraf sonrası reklam alanı

Düzenlenen konserlerde elektrogitar çaldığını belirten Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Selahattin Vural, yoğun iş temposunun ardından yorgunluğunu enstrüman çalarak giderdiğini söyledi. Vural “Bir müzik geçmişim olmadı ama bir heves sonrası aldığım kursun ardından tamamen istekle elektrogitar çalmayı öğrendim. Yoğun iş temposunun ardından eve gittiğimde yorgunluğum müzik yaparak geçiyor. Sağlık çalışanlarımız arasında birçok müzik yeteneği olan var ama bir araya gelerek grup oluşturmak mümkün olmuyor ama hastanemiz başhekimimizin önerisiyle ve öncülüğünde bir oluşum yaparak hastanemiz adına ilk konserimizi verdik. Konserimizde solist olarak Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Bilge Olgun Keleş, bateride Güvenlik Görevlisi Hasret Demir, klarnette Giresun Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzik Bölümü Öğretim üyesi Doç. Dr. Halis Gürkan, klavyede Konservatuar Müzik Bölümü Öğrencileri Yiğithan Bektaş, basgitarda Tıp Fakültesi 5. Sınıf Öğrencisi Onur İşcan yer aldı. Konserimiz sağlık çalışanlarına moral oldu” dedi.

paragraf sonrası reklam alanı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Kaynak: İhlas Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

reklam alanı13
reklam alanı 14

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

n50 İhbar Hattı