‘Mersin Sanat Kampı’ Tarsus Gençlik Kampında gerçekleştirildi

‘Mersin Sanat Kampı’ Tarsus Gençlik Kampında gerçekleştirildi

ABONE OL
31 Mayıs 2022 10:00
‘Mersin Sanat Kampı’ Tarsus Gençlik Kampında gerçekleştirildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
öne çıkan görsel altı reklam alanı
satır solu reklam alanı 300x250
mobil reklam alanı

Mersin Büyükşehir Belediyesinin öncülüğünde kurulan Mersin’e Değer Katanlar Kurulu (MEDEKA) ile Tarsus’a Değer Katanlar Kurulu (TADEKA) içinde yer alan Plastik Sanat Kurullarının üyelerinin katılımıyla kentin ilk sanat kampı gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Tarsus Gençlik Kampında düzenlenen ve iki gün süren ‘Mersin Sanat Kampı’na, kent genelinden ve farklı illerden 70’e yakın sanatçı katıldı.

paragraf sonrası reklam alanı

Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Bedrettin Gündeş, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Koordinatörü ve Opera Sanatçısı Bengi İspir Özdülger ile Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu’nun da katıldığı etkinlikte; kolektif ve sanatçı sunumları ile müzik dinletisi gerçekleştirildi.

“Bu kentin çok önemli değerleri var”

Sanat Kampında bir konuşma yapan Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Gündeş, “Başkanımız sporda, sanatta, edebiyatta ve diğer başka alanlarda, bu kente değer katanların kendi alanlarında bir yapı oluşturmalarını ve bizim yapacağımız her harekette, her etkinlikte özellikle değer katanların görüş ve önerileri doğrultusunda hareket etmemiz gerektiğini söyledi. Bu çerçevede bu çalışmalar gerçekleştirildi. Arkadaşlarımız yoğunlaştı, bu kentin çok önemli değerleri var. Şuna emin olun; TADEKA ve MEDEKA’dan gelen her öneri Başkanımız Vahap Seçer tarafından önemseniyor ve ilgili birimlere gereğinin yapılması için aktarılıyor” dedi.

3. paragraf sonrası reklam alanı

“Mersin’deki bu yapının Türkiye’de örnek olmasını çok arzu ediyoruz”

paragraf sonrası reklam alanı

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Koordinatörü Özdülger de “Mersin’deki bu yapının Türkiye’de örnek olmasını çok arzu ediyoruz. Bir sanatçı olarak da sizlerle bir arada olmanın ayrı bir mutluluğunu yaşıyorum. Mersin Büyükşehir Belediyesi, sanatsal anlamda hep şu motto ile yola çıkıyor aslında; şehirde kültür ve sanatın her yerde konuşulması, uygulanması ve yaşanılır olmasını istiyoruz. Bu noktada elimizden gelen ne varsa yapmak istiyoruz” diye konuştu.

“Burada olmaktan çok mutluyum”

D5 Sanat Ortamı kurucusu ve Mersin Sanat Kampının oluşması için çaba sarf eden isimlerden Veli Mert ise MEDEKA’da yer almaktan mutluluk duyduğunu söyleyerek, “Mersin’de sanatçılar ayrı ayrı, kopuk kopuk yaşıyorlardı. Onların hepsinin ayrı vizyonu var. Dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi bu kente bir stratejik plan çerçevesinde bir perspektif oluşturmuştu. Biz 45 sanatçı ailelerimizle beraber yatılı olarak buraya geldik. Aslında hayal ettiğimiz şeyin nasıl gerçek olduğunu biz yaşadık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer’e teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Bütün sanat disiplinlerinin bir araya geldiği kurul oldu bu”

paragraf sonrası reklam alanı

Kurul çalışmalarına destek veren ünlü ressam Ahmet Yeşil, “MEDEKA kurulduğunda çok heyecanlanmıştık, çünkü çok önemli; sanat ve kültür yaşamı açısından boşluğu dolduracak. Aynı zamanda bir bütünlüğü de sağlayacak. Bütün sanat disiplinlerinin bir araya geldiği, her sanat disiplininin kendi içinde bir komitesinin olduğu bir kurul oldu bu. Şu an burada yaşadığımız durumun nasıl bir ivme ve heyecan katacağını, sanatsal ve kültürel alanda Mersin sanat ve kültür yaşamına neler katacağını yaşamış olduk. Bunu da burada yaşayarak görmem beni çok mutlu etti” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Kaynak: İhlas Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

reklam alanı13
reklam alanı 14

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

n50 İhbar Hattı