’Kovid-19 pandemisi hayatın hızla dijitalleşmesine neden oldu’

’Kovid-19 pandemisi hayatın hızla dijitalleşmesine neden oldu’

ABONE OL
30 Mayıs 2022 17:20
’Kovid-19 pandemisi hayatın hızla dijitalleşmesine neden oldu’
0

BEĞENDİM

ABONE OL
öne çıkan görsel altı reklam alanı
satır solu reklam alanı 300x250
mobil reklam alanı

Prof. Dr. Deniz Karakaya, “Kovid-19 pandemisi hayatın hızla dijitalleşmesine neden oldu” dedi.

paragraf sonrası reklam alanı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Anesteziyoloji ve Reanimasyon Kliniği tarafından her yıl düzenlenen OMÜ Anestezi Günleri’nin (OMAG) 3.’sü yapıldı. Ana teması “Anestezide Komplikasyonlar” olan bilimsel toplantıda bu konudaki gelişmeler toplamda 4 panel ve 12 konuşma ile tartışıldı.

“Kovid-19 pandemisi hayatın hızla dijitalleşmesine neden oldu”

Sempozyum, saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından OMÜ Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Deniz Karakaya’nın açılış konuşmasıyla başladı. Kovid-19 pandemisinin getirilerinden birinin hayatın hızla dijitalleşmesi olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Deniz Karakaya, “İletişimden eğitime, alışverişten çalışma hayatına kadar birçok şey ağırlıklı olarak internete taşındı. Bu dönemde bizim eğitimlerimiz de şekil değiştirdi ve hem toplantılarımızı hem de eğitim saatlerimizi çevrimiçi olarak gerçekleştirdik. Başlangıçta çevrimiçi toplantılarla evimizden çıkmadan bilgiye ulaşmak ve toplantılarımızı yapmak güvenli ve cazip geldi. Ancak bir süre sonra sanal ortamdaki toplantılarda bir eksiklik olduğunu hissettik. Yüz yüze yaptığımız toplantılardaki karşılıklı iletişimin ne kadar önemli olduğunu fark ettik. Bu nedenle pandeminin hız kesmesiyle 3. OMAG’ı yüz yüze yapmayı planladık” diye konuştu.

3. paragraf sonrası reklam alanı

“Deneyimlerimizi paylaşmayı amaçladık”

paragraf sonrası reklam alanı

Bu toplantımızın konusunu “komplikasyonlar” olarak belirlediklerini vurgulayan Karakaya, “Anestezi sırasında ortaya çıkan komplikasyonları sizlerin de interaktif katılımlarıyla derinlemesine irdelemeyi ve deneyimlerimizi paylaşmayı amaçladık. Tüm konuşmacılara ve oturum başkanlarına değerli katkıları için teşekkür ediyorum. Hepimiz için verimli ve keyifli bir toplantı olmasını diliyorum” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Bilgi alışverişinin yanı sıra özellikle bölgedeki anestezi uzmanlarını bir araya getirmek olan OMÜ Anestezi Günleri’nin düzenleme komitesinde Prof. Dr. Sibel Barış, Prof. Dr. Fatih Özkan, Doç. Dr. Burhan Dost ve Dr. Öğretim Üyesi Özgür Kömürcü yer aldı.

OMÜ Anestezi Günleri’ne OMÜ öğretim üyelerinin yanı sıra, Prof. Dr. Mustafa Süren, Prof. Dr. Yavuz Gürkan, Prof. Dr. Hatice Türe, Prof. Dr. Serap Karacalar, Doç. Dr. Nilay Taş ve Doç. Dr. Serkan Tulgar da katkı sağladı.

Toplantı sonunda konuşmacılara katkılarından dolayı teşekkür belgesi takdim edildi.

paragraf sonrası reklam alanı

Programa Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Fatih Özkan, Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği (TARD) Yüksek Kurul Üyesi Prof. Dr. Yavuz Gürkan, TARD Karadeniz Şubesi Başkanı Prof. Dr. Elif Bengi Şener, akademisyenler, öğretim görevlileri ve farklı illerden toplam 100’e yakın uzman hekim katıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Kaynak: İhlas Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

reklam alanı13
reklam alanı 14

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

n50 İhbar Hattı