İtfaiyeden personeline olay yeri eğitimi

İtfaiyeden personeline olay yeri eğitimi

ABONE OL
9 Mayıs 2023 13:00
İtfaiyeden personeline olay yeri eğitimi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
öne çıkan görsel altı reklam alanı
satır solu reklam alanı 300x250
mobil reklam alanı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi personeline olay yeri yönetimi ve koordinasyon eğitimi verdi.

paragraf sonrası reklam alanı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, hizmet kalitesinin artırılması adına personeline yönelik hizmet içi eğitimlerini aksatmıyor. Müdahale operasyonlarının daha etkin ve koordine bir biçimde yürütülebilmesi adına, amir ve amir yardımcısı pozisyonlarında görev alan itfaiye personellerine yönelik olarak “Olay Yeri Yönetimi ve Komuta İşleyişi” eğitimi verildi.

Eğitimler, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı İtfaiye Önleme ve Eğitim Şube Müdürlüğü İtfaiye Eğitim Birimi (KOBİTEM) tarafından verildi. Eğitimde, olay yerinde organizasyon, olay risk yönetimi, komuta yeterliliği, dinamik risk değerlendirmesi, risk kontrol tedbirleri, disiplin risk ilişkisi, müdahale basamakları, tabyalama (konumlandırma), liderlik kapasiteleri, karar alma ve yürütme, olay yeri sektörleme (bölgeselleştirme), müdahale çeşitleri ve multidisipliner yaklaşım başta olmak üzere çeşitli konularda bilgiler verildi.

Eğitimler, Sanayi Mahallesi Ömer Türkçakal Bulvarı üzerinde bulunan İtfaiye Dairesi Başkanlığı Hizmet Binasında gerçekleştirildi. Verilen eğitimlerle özellikle olay yeri yönetimi ve koordinasyon konularında hizmet kalitesinin daha da artırılması hedefleniyor.

3. paragraf sonrası reklam alanı

paragraf sonrası reklam alanı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Kaynak: İhlas Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

reklam alanı13
reklam alanı 14

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

n50 İhbar Hattı