Gazi Üniversitesi’nde temel ve mühendislik bilimleri araştırma laboratuvarı açıldı
  • n50haber
  • Gündem
  • Eğitim
  • Gazi Üniversitesi’nde temel ve mühendislik bilimleri araştırma laboratuvarı açıldı

Gazi Üniversitesi’nde temel ve mühendislik bilimleri araştırma laboratuvarı açıldı

ABONE OL
26 Mayıs 2023 10:02
Gazi Üniversitesi’nde temel ve mühendislik bilimleri araştırma laboratuvarı açıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
öne çıkan görsel altı reklam alanı
satır solu reklam alanı 300x250
mobil reklam alanı

Temel ve Mühendislik Bilimleri Merkez Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (GÜTMAM) açılışında konuşan Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız, laboratuvarın açılışının önemine vurgu yaparak, “Türkiye için önemli, hayati bir proje” dedi.

paragraf sonrası reklam alanı

Temel ve Mühendislik Bilimleri Merkez Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (GÜTMAM) Gazi Üniversitesi’nde düzenlenen bir törenle açıldı.

Önceki projelerde alınan makinaların sadece akademisyenlerin hizmetine sunulmasını eleştiren Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yıldız, bu durumun kaynak israflarına yol açtığını söyledi. Prof. Dr. Yıldız, 2014 yılında bu projeye başlanıldığını fakat bir sonuç alınamadığının altını çizerek göreve geldiği 2020 yılından itibaren bu projeyle olan ilgisini şöyle anlattı:

“2014’te bu proje Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığına alında. Fakat maalesef ilerleyemedi. 2020’de göreve geldiğimizde bu projeden bilgimiz olduğu için süratle ilgili arkadaşlarımızla görüştük ve arkadaşlarımız ikna ettik. Strateji ve Bütçe Başkanlığından aldığımız ek bütçe ile bugün itibariyle kıymetli bürokratlarımızın teşrifi ile açmış bulunmaktayız”.

3. paragraf sonrası reklam alanı

Bilimsel ve teknolojik gelişmelere katkı sağlamayı hedefleyen GÜTMAM içinde çok sayıda laboratuvar, çalışma ofisleri ve son teknoloji makinalar yer alıyor.

paragraf sonrası reklam alanı

TÜBİTAK, Kalkınma Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Gazi Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri desteği ile yürütülen projelere ait çalışmaları Merkez Laboratuvar bünyesinde toplayacak bir çalışma ortamı hazırlamayı hedefleyen GÜTMAM açılışına Gazi Üniversitesi Rektörü Musa Yıldız, Rektör Yardımcısı Ramazan Bayındır ve GÜTMAM Müdürü Hicabi Bölükdemir katıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Kaynak: İhlas Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

reklam alanı13
reklam alanı 14

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

n50 İhbar Hattı