DPÜ Eğitim Fakültesine Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’ndan destek
  • n50haber
  • Gündem
  • Eğitim
  • DPÜ Eğitim Fakültesine Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’ndan destek

DPÜ Eğitim Fakültesine Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’ndan destek

ABONE OL
31 Mayıs 2022 09:05
DPÜ Eğitim Fakültesine Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’ndan destek
0

BEĞENDİM

ABONE OL
öne çıkan görsel altı reklam alanı
satır solu reklam alanı 300x250
mobil reklam alanı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği 3. sınıf öğrencilerinin “Geogebra Destekli Farklılaştırılmış Matematik Etkinliklerinin Üstün Zekâlı ve Yetenekli Öğrencilerin Becerilerine Etkisi” isimli projesi Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu tarafından desteklenmeye değer görüldü.

paragraf sonrası reklam alanı

İlköğretim Matematik Öğretmenliği lisans öğrenci grubunun hazırlamış oldukları proje Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu tarafından desteklenecek. Bu yıl rekor katılımla gerçekleşen Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı çerçevesinde Eğitim Fakültesi öğrencilerinin projesi de desteklenmeye layık çalışmalar arasında yer aldı.

Konuyla ilgili Eğitim Fakültesinden yapılan açıklamada, Özel Eğitim Bölümü Arş. Gör. Gamze İnci’nin akademik danışmanlığını yaptığı, 3. sınıf öğrencileri Feyza Nur Aylanç’ın yürütücülüğünde ve Zehra Acar’ın araştırmacı olduğu “Geogebra Destekli Farklılaştırılmış Matematik Etkinliklerinin Üstün Zekalı ve Yetenekli Öğrencilerin Becerilerine Etkisi” isimli projede ülkemizin yer üstü hazineleri olarak görülen üstün zekalı ve yetenekli çocukların becerilerine katkı sağlanmasının amaçlandığı bildirildi.

Açıklamada, bu hedef doğrultusunda teknoloji destekli farklılaştırma temelli matematik etkinliklerinin 5 haftalık bir süreçte üstün zekalı ve yetenekli öğrencilere üniversitemizde öğretileceği kaydedildi.

3. paragraf sonrası reklam alanı

Eğitim Fakültesinin bir projesinin ilk kez bir Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu desteği aldığı hatırlatılan açıklamada, projenin gelecek dönem projelerine örnek teşkil etmesinin beklendiği vurgulandı.

paragraf sonrası reklam alanı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Kaynak: İhlas Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

reklam alanı13
reklam alanı 14

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

n50 İhbar Hattı