Büyükşehir’in ‘Oruç Reis Projesi’ ödül getirdi
  • n50haber
  • Çevre
  • Büyükşehir’in ‘Oruç Reis Projesi’ ödül getirdi

Büyükşehir’in ‘Oruç Reis Projesi’ ödül getirdi

ABONE OL
30 Mayıs 2022 12:40
Büyükşehir’in ‘Oruç Reis Projesi’ ödül getirdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
öne çıkan görsel altı reklam alanı
satır solu reklam alanı 300x250
mobil reklam alanı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının destekleri ile gerçekleşen 7. Ulusal Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi’nde, Oruç Reis Projesi ile “En iyi riskli alan ilan eden belediye” ödülünü aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Yaşanılabilir şehirler inşa etmenin yolu da bilinçli kentsel dönüşümdür. Kentsel dönüşüm çalışmalarında hız kesmeyeceğiz” dedi.

paragraf sonrası reklam alanı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) işbirliğinde yürütülen 200 milyon TL’lik 572 konutluk Oruçreis Kentsel Dönüşüm Projesi ödüle layık görüldü. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın destekleri ile gerçekleşen 7. Ulusal Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi’nde, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Oruçreis Projesi ile “En iyi riskli alan ilan eden belediye” ödülünü aldı. Ödülü, Büyükşehir Belediyesi adına Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı Hakkı Alp, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Vedad Gürgen’in elinden aldı.

Başkan Büyükkılıç, yaptığı açıklamada, “Yaşanılabilir şehirler inşa etmenin yolu da bilinçli kentsel dönüşümdür. Elhamdülillah şehrimizde bunun örnekleri çok. Belediyecilik tarihinin en önemli projelerini hayata geçirmek için çalışıyoruz. Şükürler olsun meyvelerini de topluyoruz. Çünkü bizim anlayışımızda birlik, beraberlik ve dayanışma var. Bizler 16 ilçemizle beraber Kayseri’yi daha güzel günlere götüreceğiz. Kentsel dönüşüm çalışmalarında hız kesmeyeceğiz. Vatandaşlarımıza güvenli yapıları, yeşil alanları ve sosyal donatıları ile konforlu yaşam alanları oluşturmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Bu ödül ile birlikte, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin 3 yılda aldığı ödül sayısı 23’e ulaşmış oldu.

3. paragraf sonrası reklam alanı

paragraf sonrası reklam alanı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Kaynak: İhlas Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

reklam alanı13
reklam alanı 14

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

n50 İhbar Hattı