Atılım Üniversitesi ’Deneyim Tasarımı Öğrenci Projeleri Sergisi’ Ankara Rahmi Koç Müzesinde düzenlendi
  • n50haber
  • Gündem
  • Atılım Üniversitesi ’Deneyim Tasarımı Öğrenci Projeleri Sergisi’ Ankara Rahmi Koç Müzesinde düzenlendi

Atılım Üniversitesi ’Deneyim Tasarımı Öğrenci Projeleri Sergisi’ Ankara Rahmi Koç Müzesinde düzenlendi

ABONE OL
9 Mayıs 2023 11:01
Atılım Üniversitesi ’Deneyim Tasarımı Öğrenci Projeleri Sergisi’ Ankara Rahmi Koç Müzesinde düzenlendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
öne çıkan görsel altı reklam alanı
satır solu reklam alanı 300x250
mobil reklam alanı

Atılım Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü ile Ankara Rahmi M. Koç Müzesi iş birliğiyle düzenlenen ’Deneyim Tasarımı Öğrenci Projeleri Sergisi’ Ankara Rahmi Koç Müzesinde gerçekleştirildi.

paragraf sonrası reklam alanı

Atılım Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü ile Ankara Rahmi M. Koç Müzesi iş birliğiyle gerçekleşen sergide, müzenin bir koleksiyonu ya da sergileme alanı için etkileşimli deneyim tasarımını konu alan projede, son sınıf öğrencilerin gruplar halinde bir dönem boyunca geliştirdikleri tasarımlar sergilendi. Sergi 5-21 Mayıs tarihleri arasında devam edecek.

“Ankara Rahmi Koç Müzesi ile iş birliği geliştirdik”

Atılım Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Seçil Toros, Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencilerine bir müze tasarım projesi verdiklerini belirterek, “Bu proje Ankara Rahmi Koç Müzesi ile iş birliği geliştirdik. Öğrencilerimizden Ankara Rahmi Koç Müzesinde olan bir eser veya koleksiyona odaklanarak tasarım yapmalarını istedik. Bu projenin hem bir fiziki bağlamı hem de bir dijital deneyim içermesi bekleniyordu. Öğrencilerimiz 6 grup halinde tasarımlarını geliştirdiler” dedi.

3. paragraf sonrası reklam alanı

“Öğrencilerimizin mesleki deneyimlerini arttırmalarını amaçlıyoruz”

paragraf sonrası reklam alanı

Atılım Üniversitesi olarak somut eğitim çıktılarını önemsediklerini ifade eden Toros, “Özellikle dördüncü sınıfta gerçek hayattan bazı konuları ele almalarını ve mesleki deneyimlerini arttırmalarını amaçlıyoruz. İtibarlı, saygın bir kurumla iş birliği yapmakta öğrencilere çok büyük katkı sağlıyor. Bizim genellikle stüdyo derslerimiz eleştiri üzerine dayalıdır ancak işin içinde olan birinin müze müdürümüz Ceren Hanım’ın danışmanlığında yürütüldüğü için son derece gerçekçi bir deneyim yaşadıklarını düşünüyorum” diye konuştu.

“Bu şekilde iş birliği içinde olmak çok heyecan verici ve verimli”

Ankara Rahmi Koç Müzesi Müze Yöneticisi Özgür Ceren Can, müzede öğrencilerin müze koleksiyonlarından ilhamla çalıştığı deneyim tasarımı projelerinin sergilendiği belirterek, “Mayıs ayının 18’i Uluslararası Müze Günü. Bu aya denk gelmesi de bizim için çok heyecan verici oldu. Projeler müzemizin koleksiyonundan, müzemizin ziyaretçilerinden etkilenerek tasarlandı. Çocuklar buraya geldiler, biz oraya gittik. Bir müzenin kültür kurumu olarak üniversite ile bu şekilde iş birliği içinde olmak çok heyecan verici ve verimli. Hem bizim bakış açımız değişti hem onların tasarımlarının niteliği zenginleşti diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Kaynak: İhlas Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

reklam alanı13
reklam alanı 14

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

n50 İhbar Hattı