ADÜ’lü öğrenciler Mastaura Antik Kenti’ni gezdi
  • n50haber
  • Genel
  • ADÜ’lü öğrenciler Mastaura Antik Kenti’ni gezdi

ADÜ’lü öğrenciler Mastaura Antik Kenti’ni gezdi

ABONE OL
27 Mayıs 2022 15:50
ADÜ’lü öğrenciler Mastaura Antik Kenti’ni gezdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
öne çıkan görsel altı reklam alanı
satır solu reklam alanı 300x250
mobil reklam alanı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencileri Nazilli, Bozyurt ve Eycelli Mahalleleri arasında yer alan Mastaura Antik Kenti’ne gezi düzenledi.

paragraf sonrası reklam alanı

Geziye, Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölüm Başkanı Doç. Dr. M. Metin Dam, Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Gülşah Sezen Akar, Dr. Öğr. Üyesi Bilge Doğanlı, Dr. Öğr. Üyesi Bülent Yıldız ve Arş. Gör. Dr. Sadullah Çelik eşliğinde bölüm öğrencileri katıldı.

Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sedat Akkurnaz ve Arş. Gör. Dr. Arzu Özver’in rehberliğinde yürütülen gezide bölgenin tarihi hakkında bilgi verildi. Doç. Dr. Sedat Akkurnaz, daha önce özel mülk konumunda olan 50 dönümlük bölgenin kazı çalışmaları yapmak amacıyla kamulaştırıldığını ve son 2 yıldır yürütülen bu kazı çalışmalarının önem taşıdığını belirtti.

Mastaura Antik Kenti ile ilgili çalışmaların yerli ve yabancı araştırmacıların ilgisini çektiğini belirten Doç. Dr. Akkurnaz, “Yaklaşık 2000 yıllık bir şehirleşme geçmişine sahip Mastaura Antik Kenti’ndeki en dikkat çekici eserlerden birisi Roma’dakilere benzer özelliklerde, orta ölçekli bir kolezyumun varlığı. Bir diğeri ise yaklaşık 1800 yıllık geçmişe sahip bir kanalizasyon sistemi. Bundan sonraki çalışmalarla antik çağın önemli merkezlerinden birisi daha gün yüzüne çıkartılmış olacak” dedi.

3. paragraf sonrası reklam alanı

Mastaura Antik Kenti’ni gezdikten sonra Nazilli Sümerpark’ında piknik yapan Nazilli İİBF Uluslararası Ticaret ve Finansman öğrenci ve öğretim üyeleri daha sonra Nazilli Sümerbank Basma Fabrikası’nı gezerek bilgi aldılar.

paragraf sonrası reklam alanı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Kaynak: İhlas Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

reklam alanı13
reklam alanı 14

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

n50 İhbar Hattı